Homne hind hetkel tähendab kütuste 3 päeva keskmiste maailmaturuhindade muutumist blogipostituse ajahetkel, mis võib päeva jooksul muutuda vastavalt turuhindade liikumisele kas ühes või teises suunas (hinnaliikumine sõltub kütuseturu uudistest). Seega ei peegelda “homne hind hetkel" 1:1-le kütusehindade liikumist tanklates. Küll aga annab hindade ühesuunaline pikemaajaline liikumine aimu sellest, et kas hinnad ka tanklates võiksid samas suunas liikuda.

DOE - Ameerika Ühendriikide Energiaministeerium (The United States Department of Energy)
API - Ameerika Ühendriikide Nafta Instituut (The American Petroleum Institute)

EIA - USA Energia Informatsiooni Administratsioon (U.S. Energy Information Administration)

Esmaspäevad 3 päeva keskmised hinnad hetkel: diislikütusel +0,28 ja bensiinil +0,63 senti/L. Päevapõhised hinnad hetkel: diislikütusel +0,51 ja bensiinil +0,74 senti/L. Fundamentaalselt on tugev surve hindade kasvuks, mille peamiseks põhjuseks on üleeilne DOE raport USA kütusevarude ja nõudluse kohta. Ehkki toornaftavarud kasvasid massiivselt 13,8 mln. barreli võrra, mis peaks hindu langetama, on hinnatõusu põhjuseks tugev kütuste nõudluse kasv (s.h. bensiin ja diislikütus), mis .

Homne 3 päeva keskmine hind hetkel: diislikütusel +0,03 ja bensiinil +0,16 senti/L. Päevapõhised on suuremas tõusus: diislikütusel +0,27 ja bensiinil +0,42 senti/L. Eilne DOE varude raport avaldab survet hindade kasvuks.

Homsed 3 päeva keskmised hinnad hetkel: diislikütusel -0,12 ja bensiinil -0,23 senti/L. Päevapõhised hinnad hetkel: diislikütusel +0,16 ja beinsiinil +0,35 senti/L. Fundamentaalselt on surve hindade lühiajaliseks tõusuks vähenenud. API raport näitas USA kütusevarude suurt kasvu. Suurema kaaluga ning täpsem DOE raport ilmub täna õhtul. EIA andmetel kärpis OPEC oma naftatootmist väiksemas mahus kui nad ise on öelnud. Lisaks langetas EIA globaalset naftanõudlust ning hoiatas, et ülepakkumine kestab nii 2017. kui ka 2018. aastal. Kui see paika peab, siis peaksid hinnad hakkama 2017. a.

Homsed 3 päeva keskmised hinnad hetkel: diislikütusel -0,07 ja bensiinil -0,14 senti/L. Päevapõhised hinnad hetkel: diislikütusel -0,38 ja bensiinil -0,23 senti/L. Fundamentaalselt on surve hindade kasvuks. Hindu võiks allapoole tuua tänane API raport USA kütusevarude kohta. Esialgne arvamuse kohaselt on varud kasvanud. Võtmeküsimuseks on täna lõunal avaldatav EIA raport globaalse kütuse pakkumine ning nõudluse kohta. Meenutuseks olgu öeldud, et USA toornafta toodang eelmisel nädalal langes.

Homsed 3 päeva keskmised hinnad hetkel: diislikütusel +0,15 ja bensiinil -0,04 senti/L. Päevapõhised hinnad hetkel: diislikütusel +0,24 ja bensiinil +0,03 senti/L. Fundamentaalselt on surve hindade kasvuks.

Esmaspäevased 3 päeva keskmised hinnad hetkel: diislikütusel –0,04 ja bensiinil +0,12 senti/L. Päevapõhised hinnad hetkel: diislikütusel -0,35 ja bensiinil -0,04 senti/L. Pealelõunat on hinnad küll langenud, kuid jätkuvalt on suur surve hindade kasvuks. Venemaa andis teada, et võivad kiirendada oma naftatootmisekärbet ning USA räägib täna uute sanktsioonide kehtestamisest Iraanile vastutasuks Iraani raketikatsetusele.

Homne 3 päeva keskmine hind hetkel: diislikütusel +0,09 ja bensiinil +0,19 senti/L. Päevapõhiselt on diislikütuse hind dollarites langenud 2,5 USD/tonn, kuid dollarikursi tugevnemine nullib selle languse täielikult ning tulemuseks on marginaalne tõus. Päevapõhine bensiini hind on hetkel +0,18 senti/L. Fundamentaalselt surve hindade kasvuks.

Homsed 3 päeva keskmised hinnad hetkel: diislikütusel +0,28 ja bensiinil +0,61 senti/L. Päevapõhised hinnad hetkel: diislikütusel +0,44 ja bensiinil +0,36 senti/L. Hinnad rallivad teate peale, et Saudi Araabia tõstis oma Aasia klientidele kütuse hindu. Fundamentaalselt väga tugev surve hindade kasvuks nii lühi- kui ka pikaajaliselt.

Homsed 3 päeva keskmised hinnad hetkel: diislikütusel +0,16 ja bensiinil +0,49 senti/L. Päevapõhised hinnad hetkel: diislikütusel +0,10 ja bensiinil +0,02 senti/L. Fundamentaalselt tugev surve hindade kasvuks nii lühi- kui ka pikaajaliselt. Põhjuse andis selleks eilne DOE raport, mille kohaselt USA naftatoodete nõudlus kasvas järsult ning toornafta tootmine üllatuslikult vähenes. Samal ajal toornafta- bensiini- ja destillaatide varud kasvasid, kuid olulisem on järsk nõudluse kasv ning üllatuslik tootmise kahanemine.

Homsed 3 päeva keskmised hinnad hetkel: diislikütusel +0,09 ja bensiinil +0,22 senti/L. Päevapõhised hinnad hetkel: diislikütusel -0,26 ja bensiinil +0,37 senti/L. Dollaripõhiselt on diislikütuse hind praktiliselt sama mis eile, kuid bensiini hind on kasvanud 7 USD/tonn. Europõhiste hindade samas suuruses kasvu hoiab hetkel tagasi dollarikursi nõrgenemine. Fundamentaalselt on surve hindade edasisele kasvule oluliselt suurenenud nii lühiajaliselt kui ka 1 kuu plaanis.