Müüdid klaasipesuvedeliku kohta, mida ei tasu uskuda

Klaasipesuvedeliku kohta liigub autoomanike seas palju müüte, nii igaks ajaks sobiva isetehtud segu kui ka vedeliku kahjulikkuse kohta. Olerex kogus levinumad müüdid kokku ja lükkab need ümber. 

Müüt nr 1: Talvise ja suvise vedeliku segamisel saan aastaringse

Kuigi mõnes mõttes võib tunduda loogiline, et segades kokku talvise ja suvise klaasipesuvedeliku, saadki pesuaine, mis ei karda külma ja peseb samas maha ka suvise mustuse ehk linnusõnniku, putukad jms, siis tegelikult see nii ei ole. Eri hooaja vedelike segamisel kaotavad mõlemad hoopis oma häid omadusi ning kokkuvõttes ei saagi tuuleklaas enam puhtaks. 

Müüt nr 2: Klaasipesuvedeliku asemel võib kasutada ka vett

Vesi võib tunduda soodsa lahendusena, kuid tegelikult ei suuda puhas vesi maha pesta tuule- ja laternaklaasidele kogunenud mustust. Lisaks külmub vesi talvel klaasipesusüsteemis ja tekitab kahjustusi, mis vajavad kulukat remonti. 

Müüt nr 3: Klaasipesuvedelik rikub auto kummidetaile ja värvi

Aeg, mil klaasipesuvedelik võis sisaldada autot kahjustavaid tugevaid kemikaale, on ammu möödas. Kvaliteetne, tuntud tootja klaasipesuvedelik on loodud spetsiaalselt autos kasutamiseks ega kahjusta selle värvi, klaasi ega kummidetaile. Kui poes tundub valiku tegemine keeruline, siis tasub alati usaldada tanklakettides müüdavaid pesuaineid. Veel parem on osta seda spetsiaalsest klaasipesuvedeliku tankurist. 

Müüt nr 3: Mida kangem lõhn, seda parem vedelik

Laialt on levinud arusaam, et klaasipesuvedelik on seda tõhusam, mida vängem on selle lõhn. Tegelikult ei ole lõhnal ja puhastusvõimel mitte mingit seost. Tugev lõhn tuleb tavaliselt lisatud lõhnaainest, mis ei mõjuta kuidagi vedeliku tõhusust ega kvaliteeti. 

Müüt nr 4: Klaasi pese alles siis, kui see on nähtavalt must

Klaasile kogunev sool, tahm, tolm ja õlijäägid ei paista klaasilt silma väga hästi, kuid halvendavad sellegipoolest nähtavust ja tekitavad ohtlikke peegeldusi, eriti madala päikesega ja vihmaga pimedas sõites. Seega pese tuuleklaasi pigem sagedamini kui harvem, sest klaasipesuvedelik parendab nähtavust juba siis, kui mustus pole veel kiirpilguga märgatav.

Müüt nr 5: Kallim pesuvedelik on alati parem

Hind ei pruugi alati näidata kvaliteeti. Näiteks tanklas lahtiselt ehk tankurist müüdav klaasipesuvedelik on märgatavalt odavam kui poes pakutav, kuid samas parima võimaliku kvaliteediga. Lisaks raha säästmisele säästad vedelikku tankurist ostes ka keskkonda, sest plastkanister jääb ostmata. 

Müüt nr 6: Klaasipesuvedelikku võiks lahjendada veega 

Kuigi see võib tunduda säästliku tegevusena, siis tegelikult vähendab klaasipesuvedelikule lisatud vesi selle puhastusvõimet ning talvise vahendi puhul ka selle külmumiskindlust. Lisaks klaasipesusüsteemi külmumisriskile kulub lahjendatud vedelikku ka palju rohkem, et tuuleklaas ja laternad puhtaks saada. 

Hakka püsikliendiks