Telefoni kasutamine roolis on suurim ohtlike olukordade põhjustaja

ll

 

2018 aastal Maanteeameti tellimusel Turuuuringute AS poolt läbiviidud küsitlusest selgus, et Eesti inimesed peavad liikluses kõige ohtlikumaks tegevuseks telefoniga sõnumite ja postituste saatmist ning lugemist. Keskmiselt toimub Eestis iga päev viis liiklusõnnetust, mida seostatakse kõrvaliste tegevustega roolis.

Sõiduki juhtimise ajal telefoni kasutamise tõttu on liiklusohtlikku olukorda sattunud 14 protsenti sõidukijuhtidest. Käes hoiab telefoni 79 protsenti sõiduki juhtimise ajal telefoni kasutavatest juhtidest, s.h sageli teeb seda nendest 15 protsenti.

Mobiilist on saanud kaasaegse elu igapäevane  lahutamatu osa, Kuid kui õhtusöögil või koosviibimistel on mobiili kasutamise suurim kahju kellegi pahameel, siis kõrvaliste tegevustega tegelemine sõidukiroolis võib põhjustada liiklusõnnetuse.


2 kasulikku soovitust, mis muudavad juhtimise turvalisemaks:

Ära loe ega postita sõidu ajal – sõnumit saates on pilk eemal keskmiselt viis sekundit, mis maanteekiirusel tähendab 125 meetri läbimist pimesi.

Kui pead telefoniga rääkima, kasuta hands-freed.  Kui autos ei ole sisse ehitatud käed vabad võimekust saab kõigist suurematest Olerexi tanklatest soetada kaasaskantava Hands Free kõrvakomplekti.

Täpsemat informatsiooni ohtudest sõiduki juhtimisel leiab Maanteeameti kodulehel asuvast uuringust Tähelepanematus liikluses, milleni jõuab klikates siia: https://www.mnt.ee/sites/default/files/survey/2017_06_tahelepanematus_liikluses_aruanne_0.pdf 

ЛЬГОТНАЯ КАРТА