Valmista auto külmaks ette

Kütus

Selle aasta esimesed öökülmad olid õige varased ning juba oktoobri esimeses pooles olid mitmel pool Eestis ka kohatist musta jääd teedel. AS Olerexi  strateegia näeb ette kvaliteetse kauba ja kütuse müügi. Koos ilmade jahenemisega asus AS Olerex varustama oma tanklaid külmakindla diislikütusega. Meil müügil oleva külmakindla diislikütuse filtreeritavus on kuni -23C.
Reeglina on novembri lõpupoolel oodata temperatuuri tõsisemat langemist alla nulli ning selleks ajaks on üllatuste vältimiseks oluline, et paagis oleks täies ulatuses külmakindel diislikütus.

Tuletame meelde, et külmakindla kütuse lisamine suvisele kütusele ei tõsta viimase külmakindlust. Reaalsus on, et suvises kütuses olev parafiin ei kao ning võib endiselt külma saabudes kristalliseeruda ja filtrid ummistada. Kõige parem on alustada külmakindla diislikütuse tankimisega võimalikult varakult ning hoida paagis alaliselt ka võimalikult suur kogus kütust. Sellisel moel välditakse kondensaadi teket ja sellega kaasnevat külmumisohtu. Kui kütusefilter on kaua vahetamata, siis soovitame ka selle vahetada, et vältida külmade ilmade saabumisega tekkida võivaid tõrkeid.
Alates 1 detsembrist müüakse tanklates arktilist diislikütust, mille külmakindlus on vähemalt -32C.


Vedelikud
Esimene vedelik, millele kindlasti tähelepanu pöörata, on jahutusvedelik. Kontrolli, et seda oleks piisavalt ja vajadusel lisa või isegi vaheta, eriti kui oled parema puudumisel lisanud suvel vett jahutusvedeliku hulka.
Teine vedelik, mis tahaks kindlasti saada tähelepanu on aknapesuvedelik. Suvine aknapesuvedelik külmub jahedate ilmadega torustikus ja paagis ära ning lisaks sellele, et teda ei jagu enam esiklaasi puhastamiseks võib ta külmudes lõhkuda ka aknapesuri paagi või torustiku.
Õli otseselt vahetama ei pea talvega seoses aga kui suviseks ajaks on kasutusele võetud kõrgema viskoossusega õli, siis oleks talveks mõistlik taas üle minna madalama viskoossusega õlile, et külmkäivitused oleks kergemad.


Aku
Kui aku on vana ja tema jõudluses ei olda enam kindlad, siis vältimaks külma ilmaga hättajäämist tasuks aku seisukorda kontrollida teeninduses.
Uksed
Et külmade saabudes saaks ikka sama muretult uksest autosse on mõistlik uksetihendid üle käia selleks loodud silikoonpulgaga. Silikoon hülgab niiskust ja ei lase veel külmuda uksetihendite külge.


Auto varustus
Ei ole halba ilma, on puuduv varustus. Kontrolli, et talveks oleks auto varustatud kvaliteetse jääkaabitsa, lumeharja ja pisikese lumelabidaga. Igaks juhuks võiks autos olla ka mõni soojem riideese ning väike energiat andev snäkk ootamatuteks juhtudeks. Kindlasti tasub ka mõelda, et talvine aeg on üsna pime ning iga maanteel autost väljumise puhul tuleb end nähtavaks teha.

 

ЛЬГОТНАЯ КАРТА