Olerex annetas Ukraina toetuseks 100 000 eurot

Eesti suurim kütusemüüja Olerex annetas Ukraina sõjas kannatanud inimeste toetuseks MTÜ-le Mondo 100 000 eurot.

„Igaühel meist on võimalik anda oma panus Ukraina toetuseks, täname oma kliente, tänu kellele saame ühiselt Ukrainat toetada. Mondo tegevusi Ukrainas aitame just seetõttu, et näeme nende projektides pikaajalist mõju,“ märkis Olerexi tegevjuht Piret Miller.

Mondo on globaalset ebavõrdsust leevendav Eesti organisatsioon. Mondo tegutseb hariduse, tervise, toimetuleku, keskkonna ja digipädevuste valdkonnas maailmas ning maailmahariduse vallas Eestis. Mondo on alates 2014. aastast pakkunud Ukrainas sisepõgenikele ning kriisipiirkonna elanikele toidu- ja meditsiiniabi, toetanud psühholoogide tööd ning algatanud kriisipiirkonna koolidele inimõiguste hariduse programmi. Viimastel aastatel on Mondo tähelepanu olnud suunatud haridus- ja psühhosotsiaalsetele tegevustele Ida-Ukrainas.

Eesti suurima kütuste jaemüüja Olerexi müügivõrku kuulub 100 täisteenindusjaama ning kiirtanklat üle Eesti. 1994. aastal asutatud ettevõte põhineb 100% Eesti kapitalil ja annab tööd ligi kaheksasajale inimesele. Olerex on ainus Balti päritolu ettevõte, kellel on tanklad kõigis kolmes Balti riigis - lisaks Eestile kümme tanklat Lätis ja viis Leedus. Eesti suurim maksumaksja Olerex Terminal omab Baltimaade üht moodsaimat kütuseterminali Tallinna sadamas Muugal kogumahuga 78 000m3.

Olerexi tanklates müügil olev kütus pärineb peamiselt Poola päritolu Orleni Leedus asuvast Mazeikiai rafineerimistehasest, Olerex ei müü ega kavatse ka edaspidi müüa Venemaa rafineerimistehastes toodetud kütust. Ainsa suure kütuse jaemüüjana omab Olerex ka oma suurt kütuseterminali Tallinna sadamas Muugal, kus klientide jaoks on varu ning kuhu saab operatiivselt kütust juurde tarnida.

ЛЬГОТНАЯ КАРТА