Tallinna linnapiiril asuvas restoranis töötab eesti keelt kõnelev robot

Tallinna linnapiiril asuvas restoranis töötab eesti keelt kõnelev robot

Pressiteade
03.04.2023


Väo Keskuses asub kogukonnarestoran Sõlm, mis on Eestis mitmes mõttes ainulaadne, pakkudes tippkoka poolt loodud menüü kõrval sama palju elamusi ka interjööris ja ootamatus tipptehnoloogias.

Sõlm asub veerandtunnise autosõidu kaugusel Tallinna kesklinnast, uues Väo Keskuses. Restorani omanikuks on Eesti suurim tanklakett Olerex, kelle jaoks on restoraniärisse sisenemine esmakordne.

„Sõlm ei ole tanklarestoran, milliseid on Eestis juba piisavalt,“ selgitas Väo Keskuse juht Elis Kaurson. „Tegemist on kaasaaegse kogukonnarestoraniga, mille sarnast siinses piirkonnas ei ole ning mis oma menüü ja interjööriga on võimeline konkureerima nii Tallinna kui ka lähiümbruse tunnustatud restoranidega.“

Sõlmes pakutav valmib kohalikust toorainest. Tippkokk Heimar Kuuskleri juhtnööride järgi koostatud à la carte menüüs on ühendatud maailma eri köögid. Tööpäevadel on restorani kokad kokku pannud ka eraldi lõunapakkumiste menüü, kust iga päev saab valida neli põhirooga ning magustoidu.

Kadarik Tüür Arhitektide projekteeritud hoones asuva restorani muudab eriliseks ka Eesti restoranide suurim akvaarium, mis mahutab lausa 4,5 tonni vett. Ainulaadsust on aga veelgi. „Sõlm on ainus restoran Eestis, kus toidu toob lauda eesti keelt kõnelev robot,“ rääkis Kaurson. Kratiks ristitud robotteenindaja on Kaursoni sõnul külalistele suureks üllatuseks, sest midagi sellist pole varem nähtud.

Igal kuul toimub Sõlmes ka mitmeid üritusi, kus õhtusöögi kõrval saab nautida live-kontserti, teatrietendust või osaleda vestlusõhtul meelelahutus- ja ärimaailmast tuntud inimestega. Pühapäeviti on restoranis rikkalik brunch, kus mõeldud ka pere kõige pisematele. „Suur mängunurk, kust ei puudu ka ronimissein, liumägi ja aukartust äratav autopark, on avatud iga päev,“ selgitab Kaurson, et kogukonnarestoranis ei pea muretsema, et lastel igav hakkaks.

Eesti kapitalil põhinev suurim kohalik kütuste jaemüüja Olerex asutati 1994. aastal. Tänaseks kuulub ettevõtte müügivõrku üle 100 täisteenindusjaama ja kiirtankla kõikjal Eestis, andes tööd ligi 800 inimesele. Pika ajalooga firmana peab Olerex äärmiselt oluliseks kestlikku majandamist, taastuvate energiaallikate kasutuselevõttu ja kliimamuutuste pidurdamist. 

 

Hakka püsikliendiks