Kunstnikud avavad Lasnamäed uuest küljest

Kunstnikud avavad Lasnamäed uuest küljest
Pressiteade

25.03.2024

Kolmapäeval, 27. märtsil kell 14.30 avatakse Tallinna linnapiiril asuva Väo Keskuse kogukonnarestoranis Sõlm noorte kunstnike näitus „Lasnamäe disainis“, mis toob vaatajateni Lasnamäe linnaosa tuntud kohad, kuid seda täiesti uudsel kujul.

Näituse „Lasnamäe disainis“ idee autorid on MTÜ Lasnaidee eestvedajad, kelle eesmärk on parandada oma kodukoha elukeskkonda ja suurendada lasnamäelaste ühtekuuluvustunnet. „Lasnamäe ei ole hall betoondžungel, nagu kiputakse igal pool arvama!“ rääkis ühingu üks eestvedaja ning näitusel osalev kunstnik Polina Ljaševa.

Lisaks Ljaševale on restoranis Sõlm väljas ka Julia Valtaneni, Dmitri Makonneni ja Jekaterina Aida maalid. „Ülesanne oli tuua esile Lasnamäe linnaosa 16 asumi huvitavaid arhitektuurivorme ja omapära, aga seda abstraktses kompositsiooni stiilis,“ selgitas Ljaševa. Seega võib juhtuda, et nii mõndagi tuntud paika ei tunne esmapilgul äragi. „Avastamisrõõmu jätkub näitusel kindlasti nii kohalikele elanikele, kes ehk mõnest paigast igapäevaselt mööda jalutavad kui ka neile, kes piirkonda nii tihti ei satu,“ arvas ta.

Väo Keskuse juhi Elis Kaursoni sõnul on restoran Sõlm teinud koostööd ühinguga Lasnaidee juba mõnda aega ning ta on rõõmus, et noored kunstnikud otsustasid näituse korraldada just seal. „Sõlme modernne sisekujundus ja kunstnike abstraktsed maalid moodustavad kauni terviku, mida saab restoranis pere või sõprade keskel koos hea toiduga nautida.“

Näitus jääb restoranis Sõlm avatuks mai lõpuni.

Väo Keskus koos restoraniga Sõlm kuulub Eesti suurimale kütuste jaemüüjale Olerex, kes esimese kohaliku tanklaketina laiendas tegevust restorani- ja majutusärisse. Väo Keskus asub Tallinna südalinnast 10 kilomeetri kaugusel Väo liiklussõlmes.

Polina Ljaševa on inseneri taustaga kunstnik, kes tegeleb paberist ja papist kolmemõõtmeliste skulptuuride loomisega. Dmitri Makonnen on Eesti Disainerite Liidu ja Kujundusraafikute Liidu ning Rahvusvahelise disainerite liidu liige. Julia Valtanenil on graafilise disaini magistrikraad ning tema tööd on jõudnud mitmetesse erakogudesse Ameerikas, Inglismaal, Soomes ja Eestis. Ekaterina Aida on harrastuskunstnik, kes maalib põhitööst vabal ajal.

Hakka püsikliendiks