Eesti idufirma toob turule maailmas unikaalse lahenduse

Eesti idufirma Barking toob turule maailmas ainulaadse lahenduse, hakates pakkuma mobiilset platvormi autopesu eest tasumiseks. Eestis alustatakse teenuse pakkumist koostöös Olerexi tanklatega ning Mündipesulatega.

Maailmas on levinumad kahte tüüpi pesulad. Esimesena “Roll-over”/ automaatpesula, kus automaatika sõidab edasi-tagasi üle paigalseisva sõiduki ehk nagu Olerexi pesulad ja teiseks “iseteenindus” nagu Mündipesulad, kus klient kontrollib ise, palju kulutab ning kuidas autot peseb.

Traditsioonilises autopesulas on tasumise protsess järgmine: klient pargib auto, läheb poodi, ostab pesu, võtab tseki, sõidab pesula ette, väljub autost ja sisestab tsekilt koodi terminali. Tänu uuele lahendusele on võimalik kogu protsess oluliselt mugavalt läbi teha, sest vaid ühe nupuvajutusega on võimalik pesu alustada ka maksmisprotsess toimub samas lahenduses kiirelt.

Selvepesulate puhul, kus maksta saab müntidega, on tihtipeale kogu maksmisprotsess algusest lõpuni ebamugav. Tänu uuele lahendusele saab rakendusest valida summa, vajutada nuppu ja alustada pesu.

Mõlema lahenduse puhul toimub tasumine kas mobiilirakendusse sisestatud krediitkaardi alusel või Elisa ja Tele2 klientidele mõeldud mobiiliarvega. Ärikliendid, näiteks taksofirmad, saavad tellida oma pesude eest kuu lõpus koondarve.

Barkingu tegevjuhi Kustas Kõivu sõnul sündis idee alustada rakenduse loomisega reaalsest probleemist, mis vajas lahendamist. Ajal, mil kõik muutub inimeste jaoks mugavamaks, on autopesula endiselt koht, kus tasumisprotsess võtab tarbetult palju aega.

Olerexi turundusjuht Janne Laik ütles, et nii Olerex kui ka Barking on mõlemad eestimaised ja kiirelt arenevad ettevõtted, mis hindavad kliendi jaoks uuenduslikke ja elu lihtsustavaid lahendusi. „Me ei mõelnud kaua, kas ettepanekuga kaasa minna. Selles lahenduses on hästi läbimõeldud funktsionaalsus ja tegijatel selge nägemus,“ lisas Laik. Algselt on võimalik tasuda läbi Barkingu platvormi Tallinna Harkujärve, Tallinna Laki, Viimsi, Rakvere Rägavere tee 2, Kuressaare, Tartu Jaama, Põlva ja Võru Tallinna mnt teenindusjaamade autopesulates.

Liitumiseks paigaldatakse igasse pesulasse vajadusel väike modem. Esimesed läbirääkimised on näidanud, et huvi rakenduse vastu on suur kõikjal Euroopas. Lähiajal laienetakse sellega väga põnevatele uutele sihtturgudele.

Mullu parimaks E-teenuseks valitud Barking on 2015. aastal loodud mobiilirakendus, millega autojuhtidel avaneb võimalus parkida seni avalikkusele suletud olnud parkimiskohtadele, nagu erinevate asutuste parklad, korteriühistute parklad ja eraparklad. Parkimiskoha saab juba kodus teadlikult välja valida ning broneerida. Barking on ja jääb soodsamaks kui linnatänaval parkimine.

AS Olerex on Eesti suurim kütuste jaemüüja, mille müügiketti kuulub tänaseks ligi 80 tanklat üle Eesti. 1994. aastal asutatud Eestimaine kütusefirma annab tööd enam kui 600 inimesele ning läbi selge ja läbipaistva tarneahela kasutamise tagab klientidele kvaliteetse ja 100% lisandivaba kütuse. Olerexi poolt teenitud kasum jääb kodumaale ja sellest valdav enamus reinvesteeritakse Eestisse.

 

Kustas Kõiv, Barking OÜ tegevjuht.
+372 5131364
www.barking.com
kustas@barking.ee

Hakka püsikliendiks