Olerex Terminali jõudis miljon liitrit sajaprotsendiliselt taastuvtoorainest toodetud diislikütust

Olerex Terminal

 

Pühapäeval, 13 oktoobril jõudis Olerex Terminali esimesed miljon liitrit 100 protsendiliselt taastuvtoorainest toodetud diislikütust. 

Selle aasta 5 juulil sõlmisid Olerex grupi emafirma Aqua Marina AS ja maailma üks suurim naftatoodete, kemikaalide ja gaasiterminalide operaator Oiltanking GmbH lepingu Oiltanking Tallinn terminali ostuks Muuga sadamas.

"Olerex turustab enam kui veerandi Eestis tarbitavast mootorikütusest," ütles Olerexi nõukogu esimees Antti Moppel. "See kaubamaht ja Oiltankingu terminal juurdepääsuga nii merelt kui raudteelt on täiuslik kombinatsioon, mis vähendab meie kütusekäitlemise ja -turustuse kulusid. Efektiivsem kütuste käitlemine aitab meil hoida kütuste hindu teenindusjaamades mõistlikul tasemel."

Olerex Terminal kogumahuga 78 550 kuupmeetrit on Läänemere piirkonna üks kõige mitmekülgsemaid ja tehniliselt kaasaegsemaid terminale, mis võimaldab kütuste laadimist tsisternveokitesse ja konteineritesse nii kohalikuks kui regionaalseks turustamiseks. Transiidiklientidele pakub terminal ühendust raudtee ja sadama kaudu. Terminal paikneb Tallinna Sadama Muuga vabakaubandustsoonis.

Hakka püsikliendiks