10 nõuannet, kuidas valmistada auto ette külmade tulekuks

Valmista oma auto külmade ilmade tulekuks ette, nii väldid ootamatusi! Siin on Sulle 10 nõuannet, et saaksid rahulikult talvele vastu minna.

  1. Tangi hooajale vastavat kütust. Kui õhutemperatuur langeb -3 kraadist madalamale, on diiselautode omanikel soovituslik minna üle külmakindlama kütuse kasutamisele. Üllatuste vältimiseks on oluline, et külmade ilmade saabudes oleks paagis täies ulatuses külmakindel diislikütus. Tuletame meelde, et külmakindla kütuse lisamine suvisele kütusele ei tõsta viimase külmakindlust. Suvises kütuses olev parafiin ei kao ning võib külma saabudes kristalliseeruda ja filtrid ummistada. Kõige parem on alustada külmakindla diislikütuse tankimisega võimalikult varakult ning hoida paagis alaliselt ka võimalikult suur kogus kütust. Nii välditakse kondensaadi teket ja sellega kaasnevat külmumisohtu.
  2. Kui kütusefilter on kaua vahetamata, soovitame selle vahetada. Nii väldid külmade ilmade saabumisega tekkida võivaid tõrkeid.
  3. Vaheta suvine aknapesuvedelik talvise vastu! Suvine aknapesuvedelik külmub jahedate ilmadega torustikus ja paagis ära ning lisaks sellele, et teda ei jagu enam esiklaasi puhastamiseks võib ta külmudes lõhkuda ka aknapesuri paagi või torustiku.
  4. Veendu, et jahutusvedelikku oleks piisavalt ja vajadusel lisa või isegi vaheta - eriti kui oled parema puudumisel lisanud suvel vett jahutusvedeliku hulka.
  5. Talvel on mõistlik taas üle minna madalama viskoossusega õlile, et külmkäivitused oleks kergemad.
  6. Kontrolli auto aku seisukorda teeninduses, nii väldid külma ilmaga hätta jäämist.
  7. Et kõik uksed ja luugid külmaga kergesti avaneksid, käi uksetihendid üle selleks loodud silikoonpulgaga. Silikoon hülgab niiskust ja ei lase veel külmuda uksetihendite külge.
  8. Veendu, et Sul on autos olemas jääkaabits, lumehari ja pisike lumelabidas. Igaks juhuks võiks autos olla mõni soojem riideese ja väike energiat andev snäkk ootamatuteks juhtudeks.
  9. Sügistalvine aeg on pime, muuda ennast nähtavaks ka väljaspool autot. Kanna alati helkurit!
  10. Vaheta suverehvid talverehvide vastu õigeaegselt!
Hakka püsikliendiks